Tepeden Tırnağa Güzelliğin Doğal Sırları

tepeden-tirnaga-guzelligin-dogal-sirlari.jpg

En çok bakılan yeriniz ayaklarınız

Yorgun ayaklarınızdaki ölü cildi gevşetmek için harika bir yoldur soda. Bir küçük leğen sıcak suya yarım bardak soda ve 2 çorba kaşığı da deniz tuzu katın. Yaklaşık yirmi dakika boyunca ayağınızı suya batırın. İşlemden ılık su ile yıkayıp sonra kurulayın. Shea yağı ile nemlendirin. Böylece ayaklarınız yumuşaklık hissetirecektir. Bütün gün ayağınızı sıkan ayakkabınızın getirdiği stres, acı ve yorgunluğun da gittiğini göreceksiniz. Parlayan deri, estetik bir görüntü kazanan ayaklar da cabası.

Elma sirkesi sivilce savaşçısı

Sivilce için doğal ilaç; elma sirkesi. Eğer çok hassas bir cildiniz varsa sirkeyi biraz suyla seyreltebilirsiniz. Bu doğal sıvıyla sivilce ve akne gibi cilt enfeksiyonlarının bulunduğu bölgeyi temizlerseniz, derinizin o bölgesinde güçlü birantibakteriyel etki sağlarsınız.

Kuru ve kırılan tırnaklarınıza

Tırnaklarınızı hindistan cevizi yağı ile güçlendirebilirsiniz. Bu doğal yağ, kalıcı nem sağlayacak ve cildi güçlendiren derin besleyici bir tedavi sağlayacaktır. Akşamları tırnaklarınıza sürün. Bir eldiven giyin ve yatın. Sabah kalkınca yıkayın.

Ciltteki kuruluğa

Doğal cilt bakımı için kaymaklı ev yoğurdu çok faydalı olacaktır. En hassas cilt tiplerinde bile kullanabilir. İki çorba kaşığı doğal yoğurtu bir çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kaymak karıştırın ve bu doğal tedaviyi cildinize yaklaşık beş dakika süreyle uygulayın. 15 dakika sonra yumuşak darbelerle durulayın.

Eller sert ve pürüzlüyse

Özellikle kış aylarında eller hızla kuru ve pürüzlü hale gelebilir. Bu kuruma için ılık süt, bal ve tatlı badem yağını karıştırın. 10 dakika süreyle o elleri ıslatın. Sütteki yağ kuruluğu alır. Doğal yağ ve bal yumuşatır, cildi besler.

Kuru dudaklara

Hindistan cevizi yağı ve shea yağını aynı oranda karıştırıp dudaklarınıza sürün. Doğal yağlar olduğu için ağzınıza kaçsa bile herhangi bir zararı olmaz.

scroll to top