Hint yağı saç uzatır mı?

hint-yagi-sac-uzatir-mi-.jpg

Çoğumuz gür, uzun, sağlıklı saçlara sahip olmak için çok şey yapar ancak istediğimiz sonucu alamayız. Günümüzde de yoğun ve stresli ortamlar, hava kirliliği gibi birçok çevresel faktörlerin etkisiyle saçımızla ilgili problemlerimiz artıyor. Canlılığını kaybeden saçları yeniden sağlıklı hale getirmek ve dökülmeleri durdurmak için bazı uygulamaları evimizde de yapabiliriz.

 

 

Evimizde sağlıklı saç uzatmanın en başta gelen yöntemi tabiki sağlıklı ve dengeli beslenmeden geçer. Beslenme dışında evde hazırlayacağımız kürler ile saçlarımızı daha çabuk uzatabiliriz.

Hint Yağı saç uzatır mı?

Hint yağı içerdiği omega 6 ve E vitamini sayesinde saç köklerini güçlendirerek saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Saç tellerini kalınlaştırır ve bu sayede yıpranmaları önler. Saç derisini nemlendirir ve bu sayede saç dökülmesini arttıran kepek gibi problemlerin önüne geçer. Hintli kadınların sağlıklı ve uzun saçları ile ünlü olmaları bu yüzdendir.

 

 

Hızlı saç uzatmanın yöntemleri nelerdir?

Saç uzatmanın doğal yolları arasında öne çıkanlardan biri de hint yağıdır. Hint yağı ile yapacağımız kürler istediğimiz canlı, parlak ve uzun saçlara sahip olmamızı sağlayacaktır. Hint yağı aktarlarda kolayca bulunabilecek bir yağdır, uygulaması oldukça basittir. Hint yağı saç için kullanımda direk saç derisine uygulanabileceği gibi diğer bakım yağları ile karıştırılarak bakım kürü hazırlanabilir.

Hint Yağı saça nasıl uygulanır?

2 yemek kaşığı hint yağını parmak uçları ile masaj yaparak tüm saç derisine uygulayın. Bu uygulamayı mümkünse akşam yatmadan önce yaparak sabaha kadar etki etmesi için bekletmeniz önemlidir. Sabah doğal içerikli şampuan ile yıkayabilirsiniz.

 

 

Hint yağı maskesi hazırlama

Bir başka yöntemde şöyle; 2 yemek kaşığı hint yağının içerisine 2 yemek kaşığı badem yağı ekleyerek karıştırın. Bu karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar tüm saçınıza uygulayın, 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Badem yağının besleyici ve yapılandırıcı etkisi ile hem saç dökülmesini önlemek hem de saçınıza bakım yapmak sağlanacaktır. Bu kürü haftada bir uygulamayı unutmayın.

Bir de böyle deneyin

3 yemek kaşığı Hint yağı ile 1 yemek kaşığı Jojoba yağını bir damlalıklı şişeye koyun.

Yağlar yoğun kıvamlı olduğu için iyice karıştırabilmek için iyice çalkalayın.

Saç diplerine ve kafa derinize damlalıktaki karışımdan damlatır.

Tüm kafa derinizin bu yağı emdiğinden emin olana dek 5 dakika boyunca parmak uçlarınızla masaj yapın.

Bu süre sonucunda saçlarınızı şampuanlayarak Hint yağını saçlarınızdan kolayca çıkarabilirsiniz.

İstediğiniz sonuçları alana kadar haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz. Toplamda 5 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Doğal olmasına dikkat edin

Kullanacağınız Hint yağının %100 doğal olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kullandığınız yağın içeriğine bakabiliyorsanız Hint ağacı tohumlarından elde edilmiş olması gerekiyor.

scroll to top