Geleneksel 3’lü masajla rahatlayın

geleneksel-3-lu-masajla-rahatlayin.jpg

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort& Spa bünyesindeki Elysion Spa’da uygulanan terapilerle enerjiyi yeniden geri kazanma zamanı… Uzakdoğu’nun geleneksel masaj terapileri arasında öne çıkan Shirodhara, Abhayanga ve Ayurveda’nın vücuttaki etkilerini Elysion Spa’nın Müdürü Ayla Güler anlattı.

Ayurveda’yla toksinlerden kurtulun

İnsanı tüm organlarıyla ve dokularıyla, fiziksel ve ruhsal yapısıyla, bilinç düzeyiyle bir bütün olarak ele alan Ayurveda, bilinçli kullanıldığı takdirde modern hayatı kolaylaştırıyor ve insanın yıpranmasını engelliyor.

• Ayurveda masajında kullanılan yağların amacı kullanılan yağın tene yedirmesinin sağlayarak bir ilaç etkisi yaratmak.

• Bu masaj vücudun lenf dolaşım sistemine kadar etki ediyor, kasları rahatlatıyor, eklemleri açıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor, enerji akışını güçlendiriyor, zihnin ve bedenin sakinleşip dinginleşmesini sağlıyor. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

Strese karşı Shirodhara

Shirodha merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyen ve strese dayalı semptomları, uykusuzluk, baş ağrısı gibi problemleri gideriyor.

• Alına ve başa uygulanan bu masajda yağ alının üçüncü göz bölgesine akıtılarak uygulanıyor.

• Sinir sistemini uyarıyor, rahatlama ve arınma duygusu yaratıyor. Shirodhara’nın tam etkisi 30 dakikalık bir uygulamayı gerektirir.

Enerji kanallarını Abhayanga ile uyarın

Bu masaj türü vücudun belirli noktalarının hafif basınçlar ile uyarılmasını içeriyor. Terapist masaj esnasında kasları, tendonları, eklemleri hedef alıyor.

• Organizmadaki enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçiriyor.

• Vücudun savunma mekanizmalarını güçlendiriyor ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor.

• Himalayalar’da yetişen 20 çeşit bitkiyle yapılan bu masaj strese karşı da direnç sağlıyor.

scroll to top